Czerwiec
Czerwiec

Przedstawiciele Gminy Rojewo

oraz

Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie

serdecznie zapraszają Miłośników Kina na film

pt. „Konwój”.

Projekcja filmu odbędzie się 23 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w sali sportowej w Rojewie.

Po filmie widzowie będą mieli niespotykaną okazję rozmowy z reżyserem Maciejem Żakiem.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny !!!

 

Koordynator Projektu

Liliana Gapińska – Ciechorska

 

Polska Światłoczuła to projekt, który powstał, aby ułatwić dostęp do dobrego polskiego filmu, a także zburzyć dystans między widzem i twórcą. Co miesiąc wyrusza w trasę w inny zakątek Polski, by promować kulturę i przybliżać kino. „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka to kolejny światłoczuły film, który wyruszy w trasę po Polsce.

„Konwój” łączy artystyczny kunszt z zachowaniem wszystkich zalet filmów kryminalnych: napięcia, atmosfery, zwrotów akcji i moralnie ambiwalentnych postaci, którym potrafimy współczuć i kibicować, tylko po to, by w kolejnej scenie nimi gardzić i życzyć im najgorszego. Doskonały thriller opowiada o dyrektorze więzienia Nowackim (Janusz Gajos), który sprowadza doświadczonego i zgorzkniałego strażnika Zawadę (Robert Więckiewicz), by ten przetransportował niebezpiecznego więźnia (Ireneusz Czop) z aresztu do szpitala psychiatrycznego. W skład konwoju niespodziewanie wchodzi też jego własny zięć (Tomasz Ziętek) i milczący antyterrorysta (Łukasz Simlat). Napięcie buduje się od pierwszych scen i tylko wzrasta, kiedy pięć kompletnie różnych postaci zostaje zamkniętych w ciasnej metalowej puszce samochodu opancerzonego.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Żakiem, twórcą takich filmów jak „Ławeczka” czy „Supermarket”. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, by podzielić się przemyśleniami na temat filmu, wysłuchać opowieści o kulisach jego powstawania, a także zadać pytania. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła, a internauci będą mieli możliwość zadawania pytań przez chat.

Polska Światłoczuła, to projekt kina objazdowego docierającego z polskimi filmami i ich twórcami do miejscowości pozbawionych kin. Autorami projektu jest Dorota Kędzierzawska (reżyser) i Artur Reinhart (operator). Działa już od 2011 roku, a szczegóły projektu można podejrzeć na stronie internetowej: >tutaj.

Czerwiec

Czerwiec

Działasz w branży żeglarskiej? Zajmujesz się rękodziełem? Twoje produkty spożywcze nie mają sobie równych? Weź udział w naszym Jarmarku!

Jedną z ciekawszych atrakcji tegorocznego, jubileuszowego „Steru na Bydgoszcz” będzie Jarmark Festiwalowy. Planujemy podzielić go na kilka stref, tak aby każdy z łatwością odnalazł interesujące oferty.
Pierwszą cześć stanowić będą stoiska handlowe. Tutaj zaprezentują się producenci pamiątek żeglarskich, odzieży, akcesoriów i wydawnictw marynistycznych. Do współpracy zapraszamy także dystrybutorów sprzętu sportowego, zabawek oraz wyrobów wiklinowo-drewnianych. W ramach stoisk handlowych dużą część poświęcimy produktom spożywczym. Przygotowaliśmy miejsce dla producentów pieczywa, serów, wędlin, olejów, wypieków, słodyczy oraz małej gastronomii.
Drugą część jarmarku stworzy zespół stosik rzemieślniczo-artystycznych. Czekamy na twórców biżuterii, naczyń oraz wszelkich ręcznie robionych pamiątek i akcesoriów związanych z morzem, żaglami, światem turystyki i rekreacji wodnej.
Ostatnią, trzecią część jarmarku oddamy we władanie firmom, które chciałby promować swoją ofertę. Mowa tutaj o biurach turystycznych, przewoźnikach promowych, lokalnych stowarzyszeniach, producentach profesjonalnego sprzętu żeglarskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jarmarku. Wspólnie stwórzmy ciekawą i niepowtarzalną ofertę. Szczegóły Festiwalu i pełen program artystyczny znajdziecie na www.sternabydgoszcz.pl. W kwestii uruchomienia stoiska w ramach Jarmarku Festiwalowego prosimy o kontakt z Pawłem Sałabunem, tel. 503 652 757, mail: pawel@ustudio.pl