Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informuję, że od 2017-01-03 07:30:00 do 2017-01-04 07:30:00 prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

grudzień

W ten niezwykły czas, kiedy blask nowonarodzonego Syna Bożego rozprasza

mrok i chaos codzienności, pragniemy złożyć mieszkańcom naszej gminy

najserdeczniejsze życzenia. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że radosny

czas oczekiwania na narodzenie pańskie zostanie zwieńczony spokojem,

radością i łaską w noc wigilijną. Życzymy, aby każdy potrafił odnaleźć

jedyną prawdziwą drogę, którą warto podążać. Taką, którą wskazuje

Dzieciątko z Betlejem – drogę miłości, nadziei i wiary. Siadając przy

wigilijnym stole bądźmy wdzięczni za to co mamy, za rodzinę, za

uśmiech drugiego człowieka. Życzymy Państwu pięknych Świąt

Bożego Narodzenia obfitujących w radość, wzajemne zrozumienie i

pokój w sercach. Niech w nadchodzącym Nowym Roku spełniają

się marzenia, a Dzieciątko Jezus obdarzy wszystkich swą łaską.

Wójt Rafał Sebastian Żurowski wraz z Radą Gminy

 

Uprzejmie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rojewie w dniu 24.12.2016 r. będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy

 

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć  grudniowy 

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

                                                                                                              K. Dzikowski

Słowami tej pięknej kolędy rozpoczęło się tegoroczne spotkanie wigilijne w Gminie Rojewo.

15 grudnia o godzinie 13:00 jak co roku tradycyjnie w Dworze Biesiadnym w Rojewie odbyła się uroczysta Wigilia Gminna. Na zaproszenie Wójta Gminy Pana Rafała Żurowskiego i Przewodniczącej Rady Gminy Pani Joanny Mąka odpowiedziało blisko 100 osób. Wśród  zaproszonych gości znaleźli się między innymi wicestarosta powiatu Inowrocławskiego Pani Mirosława Kucol, a także radni, sołtysi, kierownicy jednostek, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń, przedstawiciele gminnych OSP oraz Księża. Nad całym programem spotkania czuwali kierownik SZOiK-u Pan Piotr Czajkowski i pracownik SZOiK-u Pan Bartłomiej Zieliński. Na początku Pan Piotr Czajkowski powitał wszystkich przybyłych gości składając przy tym życzenia świąteczne. Następnie jako gospodarze o głos poproszeni zostali Wójt Gminy i Przewodnicząca Rady Gminy Rojewo, którzy życzyli wspaniałych, pełnych radości i spokoju świąt. Dalszą część spotkania poprowadził Pan Bartłomiej Zieliński. Po wystąpieniu gospodarzy o zabranie głosu poproszony został ksiądz Leszek Sakowski proboszcz parafii w Rojewicach, który odmówił modlitwę. Swoje życzenia świąteczne przekazała także prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kujawskiej ‘Sami Swoi”- Pani Krystyna Dymet oraz Pani Mirosława Kucol- wicestarosta powiatu Inowrocławskiego. W tym roku spotkanie uświetnił występ uczniów ze Szkoły w Rojewicach, którzy przygotowali piękne „jasełka”. W specjalnym, świątecznym repertuarze zaprezentowały się także zespoły: „Topolinki” z Topoli, „Wrzos” z Rojewa oraz „Ale babki” z Liszkowa. Dopełnieniem wigilijnego spotkania był poczęstunek złożony z tradycyjnych potraw przygotowany przez Panie ze  Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kujawskiej „Sami-Swoi”.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zadbali o prawdziwy świąteczny klimat naszej Wigilii.

Uprzejmie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rojewie w dniu 24.12.2016 r. będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy

W związku występującymi problemami z sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej (kanały TVP) uprzejmie prosimy o zgłaszanie ewentualnych zakłóceń lub wyłączeń sygnału w Urzędzie Gminy Rojewo, pod nr tel.: (52) 35-11-390, 533-322-513, 511-453-400 lub mailowo na adres: rojewo@rojewo.pl, p.kazmierska@rojewo.pl

Każdy, kto w niedzielę 11 grudnia odwiedził Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny, który odbył się w hali sportowej w Rojewie, mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale także miał okazję zaopatrzyć się w orginalne podarunki świąteczne dla najbliższych. Wśród oferty artykułów związanych ze świętami znalazły się różnego rodzaju ozdoby: stroiki świąteczne, bombki, pierniki,hafty, prace malarskie,które zachwyciły wykonaniem i pomysłowością. Wszystkie ręcznie robione i co najważniejsze wszystkie unikatowe. Choć zabrakło bajkowej scenerii, a z nieba zamiast białego puchu spadł deszcz, frekwencja dopisała. 
SZOIK w Rojewie składa serdeczne podziękowania wszystkim wystawcą za udział I kiermaszu Bożonarodzeniowym.
W tegorocznym kiermaszu rękodzieła zaprezentowały m.in Stowarzyszenie Złote kłosy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Społecznej, KGW Płonkowo, Pani Dorota Zwierzychowska-Czajkowska-KGW Topola, Pani Krystyna Czarnota, Pani Wioletta Dziuba, Pani Urszula Tuszyńska, Panie z KGW Rojewo, Pszczelarz Tomasz Paul.

Więcej

Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie!

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów − FLORIANY!

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

OSP są siłą sprawczą, motorem lub partnerem niemal wszelkich tego rodzaju inicjatyw społecznych, często podejmowanych wspólnie z samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami, pracodawcami i przedsiębiorcami.

W Konkursie FLORIANY nagradzane będą projekty i inicjatywy w 11 kategoriach:

•infrastruktura

•bezpieczeństwo

•środowisko i ekologia,

•estetyka przestrzeni publicznej,

•edukacja,

•sport, rekreacja i turystyka,

•kultura, tradycja,

•aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń,

•integracja społeczna,

•innowacje oraz integracja cyfrowa – zwiększanie dostępności do Internetu,

•współpraca zagraniczna.

Ustanowiona została również kategoria, w której uczestnicy będą mogli zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców wspierających lokalne inicjatywy oraz środowiska.

Organizator: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak” zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016.
Szczegółowe informacje, Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: www.floriany.pl.