CZK.6335.1.25.2016

                                Bydgoszcz, 31 maja 2016 r.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 23

 

Zjawisko: Silne burze z gradem

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 12:00 dnia 31.05.2016 do godz. 23:00 dnia 31.05.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru  90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Przemysław Szrama

Źródło informacji: IMGW-PIB

 

 

Paweł Kozikowski

 

(dyżurny operacyjny sporządzający meldunek)

Dnia 21 maja 2016 r. (sobota) przy stadninie koni w Jaszczółtowie już po raz kolejny odbyła się Ogólnopolska akcja "POLSKA BIEGA" promująca jedną z najprostszych i najtańszych form ruchu jaką jest bieganie. Organizatorem akcji  jak co roku był Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury w Rojewie. W akcji udział wzięli amatorzy aktywnego wypoczynku w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe w sumie ok. 80 biegaczy oraz liczne grono kibiców, którzy z wielkim podziwem obserwowali na trasie biegaczy. Zawodnicy startowali w 6 kategoriach wiekowych na określonych dystansach. W ostatniej kategorii zawodnicy mieli do pokonania najdłuższy dystans 2000 metrów. Najlepsza zawodniczka i zawodnik tej kategorii otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rojewo Pana Rafała Żurowskiego. Po zakończeniu zawodów na wszystkich czekała kiełbaska z grilla i napoje. Najlepsi w kategoriach otrzymali dyplomy, medale, nagrody, które wręczał Wójt Gminy Rojewo i Kierownik SZOIK-u.

Kierownik SZOiK-u składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy.

Wyniki:

Kategoria I      Dzieci 6 letnie i młodsze

Dziewczęta

I miejsce Wiktoria Styrna

II miejsce Anna Telus

Chłopcy

I miejsce Bartek Dzierżanowski

II miejsce Igor Ziemniak

III miejsce Kacper Ratka

Kategoria II     Klasy I-II

Dziewczęta

I miejsce Marta Dymel

II miejsce Hanna Losik

III miejsce Maria Kinal

Chłopcy

I miejsce Krystian Łapinski

II miejsce Piotr Sypniewski

III miejsce Bartek Sypniewski

Kategoria III    Klasy III-IV

Dziewczęta

I miejsce Julia Siwińska

II miejsce Wiktoria Trela

III miejsce Gabrysia Krawiec

 

Chłopcy

I miejsce Igor Bobrowski

II miejsce Patryk Grabski

III miejsce Hubert Wiatr

Kategoria IV Klasy V-VI

Dziewczęta

I miejsce Eliza Ziemniak

II miejsce Karolina Domżalska

III miejsce Julia Mołoń

Chłopcy

I miejsce Jakub Stankiewicz

II miejsce Dawid Ratka

III miejsce Kacper Wasila

Kategoria V Szkoły Gimnazjalne

Dziewczęta

I miejsce Weronika Jaszkim

II miejsce Karolina Czochór

III miejsce Katarzyna Karkut

Chłopcy

I miejsce Dastin Ziemniak

II miejsce Jakub Świerczyński

Kategoria VI  Open

Kobiety

I miejsce Elżbieta Sternal

II miejsce Karolina Halicka

III miejsce Wioletta Buzuk

Mężczyźni

I miejsce Fryderyk Świtała

II miejsce Tomasz Sternal

III miejsce Bartosz Kościelski

Więcej

Dnia 19 maja 2016r. w Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyło się  uroczyste podpisanie umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko - Pomorskiego a Lokalnymi Grupami Działania, których LSR zostały wybrane przez Komisję oceniającą LSR.

W imieniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego umowy podpisywali Marszałek Województwa – Piotr Całbecki, Członek Zarządu Województwa– Sławomir Kopyść oraz Skarbnik Województwa – Piotr Adamczyk. Z ramienia Stowarzyszenia LGD Czarnoziem na Soli umowę ramową podpisała Prezes Zarządu - Beata Kowalska.

Zawarcie umowy ramowej umożliwi LGD Czarnoziem na Soli ogłoszenie naborów
na realizację operacji w ramach LSR. Przypominamy, że limit jaki został przyznany na obszar LGD Czarnoziem na Soli to 6 637 500,00 euro. Na tą kwotę składają się środki przeznaczone na realizację operacji w ramach LSR – 5 825 000,00 euro , wdrażanie projektów współpracy – 50 000,00 euro oraz funkcjonowanie LGD 762 500,00 euro.

Kolejne działania podejmowane przez LGD Czarnoziem na Soli będą na bieżąco zamieszczane na www.czarnoziemnasoli.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

W myśl przepisu art. 5a ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 277 z późn. zm.) rolnik (domownik) kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej zobowiązany jest do dnia 31 maja złożyć Kasie zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Kwota graniczna za 2015 r. wynosi 3204 zł.

W przypadku:

  • przekroczenia kwoty podatku należnego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2015 r. lub
  • niezłożenia w Kasie stosownego zaświadczenia albo oświadczenia, lub niezachowania terminu do złożenia tego zaświadczenia lub oświadczenia w ustawowym terminie do 31 maja 2016 r.,

rolnik (domownik) prowadzący pozarolniczą działalność gospodarcza zostaje wyłączony  z ubezpieczenia społecznego rolników od dnia 1 czerwca 2016 r.

Powyższe zasady dotyczą również rolników (domowników) współpracujących przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej.

 

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

już za nami, było fantastycznie!

Pogoda dopisała, działo się naprawdę bardzo dużo.

W dniu 1 maja 2016r. na boisku sportowym w Rojewie odbyła się pierwsza tegoroczna impreza plenerowa pod nazwą „ Majówka Na Włoską Nutę w Gminie Rojewo. Organizatorami wyżej wymienionej imprezy byli: Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury w Rojewie, Wójt Gminy Rojewo, Przewodnicząca Rady Gminy Rojewo przy udziale i pomocy Stowarzyszenia Gminna Rada kobiet w Rojewie.

Już od samego rana świeciło piękne słońce, tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich. Na tych, którzy zjawili się w niedzielne popołudnie na placu boiska sportowego w Rojewie czekało wiele atrakcji. Na najmłodszych uczestników zabawy była dmuchana zjeżdżalnia i duża trampolina za darmo co sprawiło, że kolejkom nie było końca. Dorośli mogli skorzystać z ogródków gastronomicznych, w których można było się posilić oraz porozmawiać w miłym towarzystwie i majowej aurze. Swoje stoiska z darmowym włoskim jedzeniem i ciastem za symboliczną złotówkę miały również Panie z KGW z Topoli, Mierogoniewic, Wybranowa, Ściborza, a  Stowarzyszenie Sami Swoi zaprezentowało wykonane przez siebie  rękodzieła.

Główną atrakcją Majówki był koncert muzyki Włoskiej, w którym wystąpili: Matteo Mazzucca, Andrea Lattarii z Bianką Urbanowską i Ewą Kryzą oraz gwiazda koncertu Thomas Grotto (3 krotny uczestnik programu „Szansa na sukces” oraz programu X Factor). W przerwie  koncertu wystąpił także zespół VAGANDO z domu kultury w Pakości oraz wokalistki Katarzyna Kłos z SP w Rojewie i Martyna Tarasek z Publicznego Gimnazjum w Rojewie. 

W trakcie Majówki został również rozstrzygnięty konkurs kulinarny dla KGW i Stowarzyszeń na najlepszą potrawę makaronową. Do konkursu zgłoszono 9 potraw  - I miejsce zajęło KGW Liszkowice- Stara Wieś, II miejsce Stowarzyszenie Sami Swoi, III miejsce Stowarzyszenie na rzecz rozwoju aktywności społecznej, a KGW Topola otrzymało wyróżnienie.  Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się konkurs „Jedzenie spaghetti na czas”,  wzięło w nim udział sześcioro uczestników-zwycięzca otrzymał voucher na lot paralotnią ufundowany przez Aeroklub kujawski. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę.

Tak miłym akcentem Majówka Na Włoską Nutę w Gminie Rojewo dobiegła końca.

Kierownik Samorządowego Zespołu Oświaty i Kultury w Rojewie składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację Majówki.

Więcej