W dniu 2 września 2015 r. w godzinach od 11:00 do 12:15 w Urzędzie Gminy w Rojewie dyżur poselski będzie pełnił poseł Eugeniusz Kłopotek. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Rolnicy i mieszkańcy gminy Rojewo 23 sierpnia 2015 r. mieli okazję do świętowania. W Rojewie odbyły się Dożynki Gminne. Była to okazja do podsumowania konkursów gminnych i zabawy trwającej do późnych godzin nocnych.

Święto plonów, czyli tradycyjne dożynki obchodzili wczoraj (23 sierpnia) rolnicy i mieszkańcy gminy Rojewo. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Edwarda Okońskiego przy koncelebracji wszystkich proboszczów z parafii znajdujących się na terenie Gminy Rojewo. Rozpoczęła się od poświęcenia wieńca dożynkowego oraz owoców przygotowanych przez mieszkańców.

Ks. Okoński w wygłoszonym kazaniu rozpoczętego cytatem C. K. Norwida „Do kraju tego, gdzie kruszyną chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie Do darów Nieba.. , mówił o szacunku dla chleba, duchowości człowieka i nawiązywał do pracy rolników.

Po nabożeństwie, barwny orszak dożynkowy przeszedł na boisko sportowe. Prowadzili go starostowie dożynek niosący bochen chleba.

Starościną dożynek była Katarzyna Sałaj z Ściborza, Wraz z mężem Maciejem prowadzą 15 hektarowe gospodarstwo rolne. Głównym kierunkiem produkcji gospodarstwa jest uprawa warzyw.

Starostą był Paweł Kinal, który wspólnie z żoną Lucyną i rodzicami prowadzą 64 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle bydła mlecznego. Posiadają 100 sztuk bydła, w tym 40 sztuk krów mlecznych. Poza tym specjalizują się w uprawie zbóż i kukurydzy paszowej.

Starostwie przekazali bochen chleba Wójtowi Rafałowi Żurowskiemu oraz Przewodniczącej Rady Gminy Joannie Mące. Głos zabrał również starosta powiatu inowrocławskiego Tadeusz Majewski.

Po oficjalnej części na scenę wkroczyli artyści. Na scenie kolejno wystąpili: zespół folklorystyczny z Osieka Wielkiego, zespół wokalny „AlleBabki”, zespół wokalny „Wrzos”, solistka Daria Gawęda oraz solistka Martyna Tarasek. Następnie w rytmach muzyki widownie zabawił włoski solista Andrea Lattari oraz zespół MILANO. Do późnych godzin nocnych trwała jeszcze zabawa taneczna prowadzona przez zespół Sami Swoi.

W przerwach pomiędzy występami artystów nastąpiło wręczenie nagród za konkurs ekologiczny oraz losowanie głównych nagród w Loterii Fantowej. Furorę w czasie dożynek zrobił kozioł kameruński o sympatycznym imieniu Timek.

Dożynki zgromadziły wyjątkowo dużą liczbę mieszkańców gminy. Każdy mógł skorzystać z ofert sołectw, przedsiębiorstw, instytucji, które przygotowały swoje stoiska promocyjne lub handlowe. Były więc ciasta, pierogi, wata cukrowa, dania zimne i gorące, gry zręcznościowe, park zabaw dla najmłodszych, stoiska z zabawkami ale tez urządzenia siłowni zewnętrznych.

Przygotował:
Piotr Sobociński- Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury w Rojewie

Więcej

W związku z bardzo niekorzystymi warunkami pogodwymi mającymi wpływ na wzrost zagrożenia pożarowego lasów, Nadleśnictwo Cierpiszewo prosi o wzmożenie uwagi oraz współpracę w zakresie ochrony przeciwpożarowej lasów . Podajemy numery telefonu:

1. Punkt Alarmowo Dyspozycyjny w nadleśnictwie:

56 674 44 30, 56 678 78 84, 730 281 847

2. Wieża przeciwpożarowa w Dybowie: 660 309 817

3. Straż pożarna: 998

          Mieszkańcy sołectwa Jezuicka Struga – Jaszczółtowo, bawili się w sobotę 15 sierpnia na Festynie Rodzinnym. Atrakcji nie brakowało, a przede wszystkim dopisywała pogoda i dobre humory. Dzieci miały możliwość  skorzystania z bezpłatnych atrakcji niedostępnych na co dzień (dmuchany zamek , trampolina), brały też udział w konkurencjach sportowych.
          Każdy mógł zregenerować siły zajadając pyszne ciasto przygotowane przez panie z rady sołeckiej, kiełbaski z grilla, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kluski ziemniaczane  z kapustą. Był to już drugi Festyn Rodzinny organizowany w sołectwie. Festyny organizujemy od kilku lat, ma to na celu umożliwienie wzajemnego poznania się  i integrację mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zachęcenie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego.
         Wszystkim, tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili  się do zorganizowania festynu, za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

                                    Krystyna Cicha

Informacja z Festynu Rodzinnego sołectwo Jezuicka Struga - Jaszczółtowo Informacja z Festynu Rodzinnego sołectwo Jezuicka Struga - Jaszczółtowo
Informacja z Festynu Rodzinnego sołectwo Jezuicka Struga - Jaszczółtowo Informacja z Festynu Rodzinnego sołectwo Jezuicka Struga - Jaszczółtowo

 

Publiczne Gimnazjum im. Kazmierza Górksiego w Rojewie ma zaszczyt zaprosić na prezentację filmu "Młodość bez narkotyków", która odbędzie się w czasie Dożynek Gminnych (23 sierpnia 2015 r.) w gimnazjum w sali nr 3, o godzinie 16:15. Film zrealizowali aktorzy Teatru "Poza" działającego przy gimnazjum.

Prezentacja filmu \ Prezentacja filmu \
Prezentacja filmu \ Prezentacja filmu \

 

W związku przypadającym w sobotę 15 sierpnia 2015 r. świętem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  pragniemy poinformować, iż Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w tym dniu będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy. 

           Nawiązując do pisma Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z dnia 9 lipca 2015 r. Wójt Gminy Rojewo informuje, że rolnicy, u których wystąpiły szkody w uprawach spowodowane suszą mogą składaćwnioski dotyczące strat.

Druki wniosków do pobrania u sołtysówm w Urzędzie Gminy Rojewo pokój 9 oraz stronie internetowej Gminy Rojewo.

Wypełnione wnioski należy składać w pokoju Nr 9 Urzędu Gminy Rojewo w termnie do dnia 7 sierpnia 2015 r.

Pobierz wniosek <—