Dnia 5 wrzesnia 2014 w Świetlicy w Wybranowie odbył się piknik sportowo-rekreacyjny z okazji zakończenia wakacji. W pikniku uczestniczyły dzieci ze świetlic Liszkowo, Ściborze ,Topola, Rojewo wraz z opiekunami.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były konkursy i zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe, słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla.

Organizatorem imprezy był SZOiK Rojewo.

Podczas tegorocznych wakacji dzieci z terenu Gminy Rojewo mogły skorzystać jak co roku z ciekawej oferty SZOIK-u. Od poniedziałku do piątku odbywały się różnorodne zajęcia. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych. Był czas na świetną zabawę- dzieci grały w gry planszowe, układały puzzle. Mogły również zadbać o swoją kondycję fizyczną dzięki zajęciom sportowo-rekreacyjnym na hali sportowej. W czasie trwania wakacji dzieci uczestniczyły w jednodniowych wycieczkach.

W lipcu odbyła się wycieczka do ZOO w Płocku. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać przeróżne gatunki zwierząt. Podczas tej wycieczki zwiedziliśmy także rynek oraz Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP w Płocku – najstarszą świątynię rzymskokatolicką i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski. W sierpniu został zorganizowany wyjazd na baseny termalne do Poznania przez z 3 godziny dzieci korzystały z atrakcji tego wspaniałego Aqua parku. Po wyjściu z basenu udaliśmy się na rynek Poznański na lody.

            Oprócz dłuższych wycieczek było kilka krótszych między innymi na basen w Inowrocławiu i wycieczki rowerowe po zakątkach naszej gminy. Wśród atrakcji były również pikniki sportowo-rekreacyjne w Liszkowie, Rojewie oraz w  Wybranowie na zakończenie wakacji. Podczas pikników nie brakowało atrakcji był grill, quizy, konkursy oraz konkurencje sportowe. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni. 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ ZDJĘĆ Z WAKACJI LETNICH. ZDJĘCIA DOSTĘPNE W SEKCJI ,, Dla Mieszkańca ----> Galeria

Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury serdecznie zaprasza na udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Impreza została zaplanowana na dzień 26 września 2014 r. ( piątek) o godzinie 16:00 w Świetlicy w Ściborzu. 

W programie:

 • konkursy dla dzieci
 • degustacja potraw z ziemniaków
 • konkurencje sportowe
 • dyskoteka

ZAPRASZAMY !!!

          Dnia 24 sierpnia 2014 roku na boisku sportowym w Rojewie odbyły się dożynki Powiatu Inowrocławskiego oraz Gminy Rojewo. W tym dniu pogoda nie była najlepsza - chmury przyniosły deszcz,  jednak humory wszystkim dopisywały.

        Święto plonów rozpoczęło się mszą święto w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rojewie, którą sprawował ksiądz prałat Leszek Kaczmarek, Dziekan Dekanatu Inowrocław II. Po mszy św. korowód dożynkowy przemaszerował na pobliskie boisko, gdzie trwała dalsza część obchodów dożynkowych. Na boisku korowód dożynkowy przywitał Zespół Folklorystyczny z Osieka Wielkiego, śpiewając pieśni ludowe.  Podczas części obrzędowych Starostowie dożynek przekazali bochen chleba w podziękowaniu za tegoroczne plony na ręce Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego oraz Wójta Gminy Rojewo Rafała Żurowskiego.

      Starostą dożynek był Pan Marian Świderski z Liszkowic, a Starościną Pani Andżelika Kuczyńska ze Żelechlina. Gospodarze dożynek uroczyście przywitali przybyłych gości oraz podzielili się z wszystkimi chlebem. Wszystkim przybyłym na uroczystość dożynek uatrakcyjnił występy Zespołu Śpiewaczy przy Klubie Seniora „Wrzos” z Rojewa oraz „Kłopocianek”. W dalszej części uroczystości można było skosztować między innymi wędzonego indyka, swojskich kiełbas, żurku, pierogów  oraz wielu domowej roboty wypieków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać na przykład rower, telewizor, odkurzacz, vouchery o łącznej wartości 2000 zł oraz inne ciekawe nagrody. Ciekawą atrakcją był pokaz walki Bractwa Wojowników „Kruki”.

    Nie zabrakło wręczenia statuetek oraz podziękowań na ręce rolników z Powiatu Inowrocławskiego. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursów. Nagrodę na najpiękniejszy wieniec wykonany metodą tradycyjną  otrzymała gmina Złotniki Kujawskie. Natomiast nagrodę na najpiękniejsze stoisko otrzymała gmina Dąbrowa Biskupia. Dla dzieci dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, trampoliny oraz konkursy sprawnościowe. Główną gwiazdą wieczoru był występ zespołu „Jakim cudem”.  Uroczystość zakończyła zabawa taneczna.

      W sekcji Galeria zostały zamieszczone zdjęcia z imprezy.

ROLNIKU !!!

Urząd Gminy w Rojewie oraz firma AGROOPC organizują bezpłatny punkt zbiórki odpadów rolniczych

19 WRZEŚNIA 2014 R.

Miejsce Zbiórki:

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany przy dawnym gminnym składowisku odpadów

w godz. 9:00 - 11:00

Szczegóły dostępne na plakacie. (kliknij aby obejrzeć plakat)


ZBIÓRKA SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO i ELEKTRONICZNEGO

w ramach zbiórki oddać można:

 • Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstawa domowego
 • Małogabarytowe urządzenia gospodarstawa domowego
 • Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny
 • Sprzęt audiowizualny
 • Sprzęt oświetleniowy z wyłączeniem żarówek
 • Narzędzia elektyczne i elektroniczne z wyjątkiem wielkogabarytowych stacionarnych narzędzi przemysłowych

​20 WRZEŚNIA 2014 R. 

Harmonogram dostępny na plakacie. (kliknij aby obejrzeć plakat)

 

 

Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury w Rojewie, informuje iż tak jak w poprzednich latach osoby , które w tym roku zdały maturę i w październiku rozpoczną studia wyższe, mogą ubiegać się o stypendium Wójta Gminy Rojewo. Wnioski należy składać w Samorządowym Zespole Oświaty i Kultury w Rojewie do dnia 17 września 2014 r.

O pomoc finansową mogą ubiegać się osoby:

 • Które są mieszkańcami gminy Rojewo
 • Są laureatami bądź finalistami konkursów przedmiotowych lub sportowych, co najmniej na szczeblu wojewódzkim oraz uzyskali przynajmniej ocenę 4,0 lub 60% możliwych punktów z egzaminów maturalnych
 • Osiągnęli wysokie wyniki w nauce, o średniej ocen z egzaminów maturalnych minimum 4.25 lub 65% możliwych punktów z egzaminów maturalnych.

Bliższe informacje w SZOiK Rojewo - tel. 533 322 503 lub 52 35 113 20